Clubs

2023-24

SE Clubs Proposal

Anime Club – W. Yamazaki

The Alpha Club – R. Williamson

Artists Community Club – B. Emmott

Arts and Crafts Club – Clarke

Badminton Club – T. Clarke

BC Childrens’ Hospital Club – M. Callander

Bhangra Club – M. Arends

Believe Leadership Club – C. Wang

Boys Club – R. Chen

Board Game Club – S. Lum

Chess Club – A. Shirran

Commerce Club – J. Hu

Cubing Club – A. Shirran

Cyber Security Club – M. Arends

Debate Club – S. Lalli

Digital Creating Club – L. Singbeil

Faith Club – S. Hadziavdic

Financial Literacy Club – S. Lalli

Fun Friday Club – V. Minichiello

Futuristic Society Club – P. Massie

Health and Wellness Club – C. Wang

Health Science Club – N. Chum

Homework Club – C. Duhamel

Hot Potato Club – S. Hadziavdic

IB Peer Turoring – S. Lum

Japan Bowl – W. Yamazaki

Mock Trial Club – S. Lalli

Model United Nations – V. Minichiello

Multicultural Club – K. Caldecott

Operation Smile Club – A. Wong

Philosophy Club – T. Mundy

Physics and Astronomy Club – L. Benabo

Physics competition club – L. Benabo

Politics and Government Club – S. Hadziavdic

QSA – T. Mundy, K. Caldecott and E. Van Hemert

Robotics – L Singbeil

Rock ‘N Roll Club – R. Rickey

Seaquam Animal Society – C. Smith

Seaquam Book Club – P. Bahia

Seaquam Cancer Society – T. Sidhu, R. Dhimon

Seaquam Car Club – G Ryall

Seaquam Chapter – C. Smith

Seaquam Creates Chane – E. Van Hemert

Seaquam Environmental Club – M. Iachetta

Seaquam Donates – H. Nagra

Seaquam Gazette Club – K. Caldecott

Seaquam Interact Club – T.Macleod

Seaquam Volunteer Hub – K. Gardner

Seaquam Yoga Club – A. Shirran

Seva Sangat – S. Lalli

Ski and Snowboarding Club – R. Zamar –  Ski Club Website:  se-coding.ca/ski-club

Solution Society – D. Hambrook, T. Mundy

Stage Crew – K. Gardner

S.T.A.R. – K. Gardner

Stem Mastery Team – L. Benabo

Students Council – S. Taffinder, S. Withenshaw

The Giving Gang – C. Wang

Table Tennis – K. Sherchan

Talent Club – M. Chan

World Scholar’s Cup Club – C. Wang